Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları, Cevher Hazırlama Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Cevher Hazırlama Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Cevher gibi bir bölümü biraz sonra sizler için tanıtacağız. Bu bölümü yazmadan önce yazımızı kesinlikle dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Mühendisliğin farklı alanlarından biri olan Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü değişik alanlarda enerji üretimi, cam, seramik, çimento gibi doğal kaynakların kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. Matematik, Fizik, Kimya gibi temel derslerin yanı sıra Teknik Çizim, Termodinamik, Mekanik gibi mühendislik konularını içinde barındıran zengin bilgi birikimini bu bölümde elde etme şansına sahip olabilirsin. Hammaddeleri zararlı maddelerden arındırma ve boyutlandırma gibi pratik işlemlerde teknoloji bilgilerini geliştirebilir, yaratıcılığını arttırabilirsin. Eğer doğayı ve doğal kaynakları seviyorsan, matematik, fizik, kimya başarılı olduğun alanlarsa Cevher Hazırlama Mühendisliği senin için doğru bir seçim olabilir. Cevher Hazırlama Mühendisliği bölümü mezunları cevher ve katı malzeme hazırlamayla ilgili tüm sektörlerde çalışabilir, demir-çelik, cam, seramik, çimento, deterjan, gübre, yem, inşaat malzemeleri, boya endüstrisi ve enerji üretimi gibi değişik sektörlerde iş bulabilirler. Bu bölüm Türkiye’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde var ve kontenjanı 60. Geçen sene ise kontenjan doldu ve puan ise 300 civarında. Bölümü yazmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Cevher Hazırlama Mühendisliği SAY 316.00 60 157022

Cevher Hazırlama Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!