Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Taban Puanları, Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

“Tüm çocukları kendi çocuğum gibi severim” diyorsan, çocuklar hep etrafında olsun istiyorsan Çocuk Gelişimi bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm çocukların bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine yardımcı olan, sorumluluk sahibi yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Çocuk Gelişimi alanında hem iki yıllık hem de dört yıllık eğitim programları bulunur.

2 yıllık Çocuk Gelişimi programı kapsamında Okul Öncesi Çocuk Gelişimi, İlkyardım, Okul Öncesi Eğitimde Araç Geliştirme ve Öğretim Teknikleri, Eğitimde Drama, Çocuk Edebiyatı, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Diksiyon ve Beden gibi meslek dersleri alabilirsin. Mezun olduğunda “Çocuk Gelişimi Meslek Elemanı” unvanı kazanırsın. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programına geçiş yapabilirsin.

4 yıllık Çocuk Gelişimi programı kapsamında Gelişim Psikolojisi, Gelişim Fizyolojisi, Çocukluk Döneminde Resim, Çocuk ve Hukuk, Drama Uygulamaları, Çocuklarda Davranış Yönetimi, Engelli Çocuklarda Beslenme, Zihinsel Engelli Çocuklar, Çocuğu Tanıma Teknikleri, Montessori Eğitimi, Ergenlik Psikolojisi gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda “Çocuk Gelişimi Uzmanı” unvanı kazanırsın.

Çocuk Gelişimi Meslek Elemanları Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okul öncesi eğitim ve özel eğitim kurumlarında çocuk kliniklerinde, otellerde, turistik tesislerin çocuk kulüplerinde çalışırlar.

Çocuk Gelişimi uzmanları sağlık, sosyal hizmetler ve eğitim alanlarında çok çeşitli görevlerde çalışabilirler. UNICEF, ILO ve gönüllü kuruluşlarda proje yürütücüsü, araştırmacı ve danışman olarak görev yapabilirler. Çocuk tiyatrolarında ve çocuk filmlerinde yapımcı, yazar, danışman ve denetimci; radyo ve televizyondaki çocuk ve gençlik programlarının ve eğitim programlarının hazırlanması ve yürütülmesinde yapımcı, danışman ve uzman olarak çalışabilirler. Adalet Bakanlığı’na bağlı çocuk mahkemelerinde bilirkişi ve danışman, ıslah evlerinde Çocuk Gelişimcisi olarak iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİÇocuk Gelişimi(Açıköğretim)EA243.001500590062

Çocuk Gelişimi (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!