Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Coğrafya ve coğrafi verilerden elde edilen bilgiler ilgini çekiyorsa bu bölümde aradığını bulabilirsin. Teknoloji ve yönetim sistemleri alanında coğrafi bilgi sistem verileri toplayan ve işleyen yetkin bireyler yetiştirmek bölümün amacıdır. Eğitimin süresince Arazi Ölçmeleri, Harita Çizimi, Programlama gibi dersler alabilirsin. Teknolojiyle birleşen derslerden olan Bilgisayar Destekli Haritalama dersi ise değişen dünyaya ayak uydurmanı sağlayacak kazanımlar elde etmeni sağlar. Mezun olduğunda Coğrafi Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Sistemleri Meslek Elemanı unvanı alırsın. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla İşletme ve İktisat Fakültelerine, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geçiş yapabilirsin.

Bölüm mezunları belediyeler, valilikler, bakanlıklar gibi devlet kurum ve kuruluşlarında çalışabilir, arkeolojiden meteorolojiye, denizcilikten savunmaya, jeoloji, ormancılık, zirai uygulama alanlarına kadar uzanan geniş çalışma alanlarında iş bulabilirler.

Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Coğrafi Bilgi Sistemleri (Açıköğretim)TYT200.005001564078

Coğrafi Bilgi Sistemleri (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!