Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Coğrafya (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Coğrafya (Açıköğretim) Taban Puanları, Coğrafya (Açıköğretim) Başarı Sıralamaları, Coğrafya (Açıköğretim) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Coğrafya (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Küresel ısınma tehlikesiyle doğanın giderek daha merkezi bir konuma yerleşmeye başladığı günümüzde doğayı daha fazla tanımak ve sorunların çözülmesinde rol almak istemez misin? Coğrafya bölümü kültürel ve doğal olayları, doğal süreçleri, oluşum ve dönüşümleri analiz ederek tanıtmayı amaçlar. Doğal ve beşeri bilimlerin bir araya gelmesiyle oluşan Coğrafya bilimi bu kompleks yapısıyla farklı meslekler hakkında bilgi ve deneyim edinmeni sağlayabilir. Bu program kapsamında Jeomorfoloji, Kartografya, Beşeri Coğrafya, Türkiye Ekonomik Coğrafyası, Harita Bilgisi, Grafik ve Diyagram, Çizim Yöntemleri gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Coğrafyacı unvanı kazanırsın. Eğer “küresel sorunların çözülmesinde kilit rol oynamak istiyorum” diyorsan, evrenin oluşumunu merak ediyor, doğayı incelemek istiyorsan, Biyoloji, Jeoloji gibi doğal bilimler Sosyoloji, Tarih gibi toplum bilimleri araştırma yapmak istediğin alanlarsa Coğrafya bölümü senin için doğru bir seçim olabilir.

Coğrafya bölümü mezunları coğrafi bilgi sistemleri alanında uzman olarak kamu sektöründe ve özel sektörde çalışabilirler. Arazi kullanımı, şehir ve bölge planlama, çevre, turizm, sağlık, su kaynakları, ormancılık, madencilik, tarım, sanayi, ticaret, meteoroloji, askeriye gibi alanlarda iş bulabilirler. Mezunlar ayrıca Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Harita Genel Müdürlüğü, MTA, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve çeşitli bakanlıklarda, belediyelerde çalışabilir, üniversitelerde akademik kariyer yapabilir ve ortaöğretim kurumlarında öğretmenlik yapabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Coğrafya(Açıköğretim) SÖZ 224.00 1500 818647

Coğrafya (Açıköğretim) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!