Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları, Coğrafya Öğretmenliği Başarı Sıralamaları, Coğrafya Öğretmenliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sözel bölümü öğrencilerinin en çok tercih ettiği ve yazdığı bölümlerden birisi olan Coğrafya ile ilgili kısa bir bilgilendirme yazısı hazırladık. İstedik ki öğrencilerimize sadece “Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” değil yazacakları bölüm ile ilgili de bilgiler verelim. Coğrafya kelime olarak Arapça kökenli bir kelimedir. Kelime ise çok eski bir kelimedir. Peki Türk Dil Kurumuna göre anlamı nedir? “Dünyamızı fiziksel, ekonomik, beşerî, siyasal açıdan araştıran, sorgulayan inceleyen bilim dalı.” Öğretmenlik çok güzel bir meslek. Fakat Coğrafya öğretmenliği daha da bir güzel. Çünkü bu dersin öğretmeni olduğunuzda öğrencileriniz sizleri çok daha ilgili ve dikkatli bir şekilde dinleyecektir. Anlattıklarınız öğrencilerinizin çok dikkatini çekecektir.blank

Bu bölümü yazacak ve okuyacak öğrencilerimize ise güzel bir haberimiz var. Bölüm sadece 7 tane üniversite de bulunuyor. Bu 7 üniversiteden mezun olan sayısı ise toplamda 140. 140 coğrafya öğretmenin her yıl mezun olduğunu ve ülkemizde onbinlerce lisenin olduğunu düşünürsek okunabilecek öğretmenliklerden bir tanesi. Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversiteleri ise “Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından ilk üç sırayı alan okullar. Bu okullardan mezun olmak ise sizi daha da ayrıcalıklı yapacaktır. Sözel bölümü mezunlarının değerlendirmesi ve düşünmesi gereken bölümlerden bir tanesi olduğunu hatırlatarak aşağıdaki tabloyu incelemenizi tavsiye ederiz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 389.00 20 22570
GAZİ ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 383.00 20 28149
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 382.00 20 29059
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 372.00 20 41870
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 370.00 20 44081
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 363.00 20 55176
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Coğrafya Öğretmenliği SÖZ 363.00 20 56331

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!