Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları, Coğrafya Öğretmenliği Başarı Sıralamaları, Coğrafya Öğretmenliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sözel bölümü öğrencilerinin en çok tercih ettiği ve yazdığı bölümlerden birisi olan Coğrafya ile ilgili kısa bir bilgilendirme yazısı hazırladık. İstedik ki öğrencilerimize sadece “Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” değil yazacakları bölüm ile ilgili de bilgiler verelim. Coğrafya kelime olarak Arapça kökenli bir kelimedir. Kelime ise çok eski bir kelimedir. Peki Türk Dil Kurumuna göre anlamı nedir? “Dünyamızı fiziksel, ekonomik, beşerî, siyasal açıdan araştıran, sorgulayan inceleyen bilim dalı.” Öğretmenlik çok güzel bir meslek. Fakat Coğrafya öğretmenliği daha da bir güzel. Çünkü bu dersin öğretmeni olduğunuzda öğrencileriniz sizleri çok daha ilgili ve dikkatli bir şekilde dinleyecektir. Anlattıklarınız öğrencilerinizin çok dikkatini çekecektir.

Bu bölümü yazacak ve okuyacak öğrencilerimize ise güzel bir haberimiz var. Bölüm sadece 7 tane üniversite de bulunuyor. Bu 7 üniversiteden mezun olan sayısı ise toplamda 140. 140 coğrafya öğretmenin her yıl mezun olduğunu ve ülkemizde onbinlerce lisenin olduğunu düşünürsek okunabilecek öğretmenliklerden bir tanesi. Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversiteleri ise “Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından ilk üç sırayı alan okullar. Bu okullardan mezun olmak ise sizi daha da ayrıcalıklı yapacaktır. Sözel bölümü mezunlarının değerlendirmesi ve düşünmesi gereken bölümlerden bir tanesi olduğunu hatırlatarak aşağıdaki tabloyu incelemenizi tavsiye ederiz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
MARMARA ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ389.002022570
GAZİ ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ383.002028149
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ382.002029059
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ372.002041870
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ370.002044081
DİCLE ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ363.002055176
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİCoğrafya ÖğretmenliğiSÖZ363.002056331

Coğrafya Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!