Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1.Türkiye’nin dört bir yanından çocuklar, yaz kampında buluştunuz. Kimse birbirini tanımıyor. Kamp yöneticileri iki hafta süreyle çadırınızda kimlerle kalacağınızı sordu. Her çadırda dört kişi kalacağından aşağıda “Kampçılar” başlığı altında verilen listeden sizinle aynı çadırı paylaşacak üç arkadaşınızı seçerek “I.” listeye yazınız. Listenizi sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız. En çok kimlerin tercih edildiğini tespit ederek tahtanın soluna yazınız.

  • Cevap

2. Bu aşamada da hangi üç kampçıyla kesinlikle aynı çadırda kalamayacağınızı belirleyerek “II.” listeye yazınız. Listenizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Hiçbir şekilde aynı çadırda tercih edilmeyen kampçıları tespit ederek tahtanın sağına yazınız.

  • Cevap

3. Etkinliğin sonunda verilen soruları tartışınız.

  • Cevap

4. Edindiğiniz bu deneyimden yola çıkarak çevrenizde sıkça karşılaştığınız, çeşitliliğin barış içinde varlığını sürdürmesine engel olan ön yargı, sosyal dışlama ve ayrımcılığı ortadan kaldırmak için basın açıklaması metni yazınız. Metninizi tartışma sorularından sonra verilen bölüme yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap

5. “Sosyal Dışlamanın Farklı Boyutları” başlığı altında verilen açıklamaları okuyunuz ve her birine en az birer örnek veriniz. Örneklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap

6. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz ve sonundaki soruları yanıtlayınız.

  • Cevap

Aşağıdaki listeden, çadırınızı paylaşmak istediğiniz üç kişiyi seçiniz.
1…
2…
3…

Aşağıdaki listeden, çadırınızı kesinlikle paylaşmak istemediğiniz üç kişiyi seçiniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir