Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıda verilen tabloyu inceleyiniz. “Olay ya da Durumlar” başlığı altında verilenleri okuyunuz. Olayı yaşayan bireylerin davranışlarının, hangi demokratik vatandaşlık özelliğine karşılık geldiğini tespit ederek ilgili sütuna yazınız. Sonra da her bir vatandaşlık özelliğinin, demokratik sürecin işleyişine ne tür bir katkı yaptığını son sütuna yazınız.

  • Cevap: Parkta İstediği Kadar Oturma Özgürlüğü Vardır: Onun güvenliğinden sorumlu olan görevli insanları dışarı çıkaramaz.
  • Görev bilince sorumluluk ve hakların farkında olmak: Herkes görevini yerine getirirse düzen sağlanmış olur.
  • Dilekçe yazma hakkı: Demokratik bir şekilde sorunların çözümünün talebi
  • Seçme ve Seçilme Hakkı: Özgürce oy kullanma düşünce olarak yönetimde söz sahibi olma

2. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz. Metnin sonundaki soruları yanıtlayınız. Soruların sonunda verilen “Hazırlık Ödevi”ni okuyarak gerekli görevlendirmeleri yapınız.

  • Cevap:
208
like
48
love
26
haha
37
wow
38
sad
159
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir