Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıdaki tabloda günlük yaşamda kullandığımız hak ve özgürlüklerden bazı örnekler verilmiştir. Tabloyu inceleyiniz.

  • Cevap:

2. Verilen hak ve özgürlükleri okuyunuz, bunların kimin sorumluluğunda olduğunu ortadaki sütunda uygun bölüme işaretleyiniz ve demokrasinin hayata geçirilmesi açısından önemini sağdaki sütuna yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

3. “Katılımın Önündeki Engeller” başlıklı tabloyu inceleyiniz. “Örnekler” başlığı altındaki bölümü örnekteki gibi doldurunuz. Tablonun altındaki bölüme bu engellerin ortadan kaldırılması için yapılması gerekenleri yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

4. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz ve metnin sonundaki soruları yanıtlayınız.

  • Cevap:
0
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir