Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80 CevabıDemokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Kurum ve kuruluşların doğal çevreyi koruma konusunda yaptığı çalışmalarda yer aldınız mı?
Katıldıysanız deneyimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bir kez yer almıştım. TEMA vakfı bizim köye ağaç ekme etkinliği yapmıştı. Ben de gönüllü olarak katılmıştım. O gün çok mutlu olmuştum çünkü benim de artık bir dikili ağacım olmuş ben de doğaya karşı olan sorumluluğumu yerine getirebilmiştim.

2. Yakın çevrenizi gözlemlediğinizde ailelerin geri dönüşüm konusunda duyarlı olduklarını, çöplerini ayrıştırdıklarını ve geri dönüşüm kutularına attıklarını söyleyebilir misiniz? Cevabınız olumsuz ise onları bu konuda yönlendirmek için ne tür bir çalışma yapılmalıdır?

  • Cevap: Söyleyemem. Çünkü yeterince geri dönüşün kutumuz yok. Oysa her evde geri dönüşüm kutusu olsaydı herkes geri dönüşüme uygun atıklarını yerlerine koyacak, daha sonra çevreyi kirletmemiş olacaktır. 
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!