TIKLA ABONE OL

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 82 CevabıDemokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıda “Toplumsal Yaşam İçinde Karşılaşılan Uygulamalar” başlığı altında verilen uygulamaları okuyunuz.

2. Uygulamalarda yaşanan hak ihlallerinin giderilmesi için çözüm önerileri geliştiriniz. Geliştirdiğiniz çözüm önerilerinden birini elektronik haberleşme aracılığıyla ilgili kurum ve kuruluşla, diğerini sosyal medya aracılığı ile kamuoyu ile paylaşınız (Hangi uygulama ile ilgili hangi aracı kullanacağınıza kendiniz karar veriniz.). Çözüm önerilerinizi aşağıda verilen bölümlere yazınız. İletinizi etik ilkelere bağlı kalarak yazmaya özen gösteriniz. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

3. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz ve metnin sonundaki soruları yanıtlayınız.

A. Mahallenizde bulunan yeşil alan yapılaşmaya açılıyor.

B. Okulda bir arkadaşınız inançlarından dolayı ayrımcı uygulamalara maruz kalıyor.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!