Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıda verilen açıklamayı okuyunuz.
Öğrenci değişimleri kapsamında ülkenizi daha önce ziyaret eden arkadaşınızın ülkesine gittiniz. Misafir olacağınız aile sizi karşıladı. Eve yerleştiniz, biraz dinlendikten sonra yemeğe davet edildiniz. Bütün aile toplanmıştı o gün. Yemeklerin hiçbirini daha önce tatmamıştınız. Bir kısmını sevdiniz ve yediniz. Bir kısmını da yemediniz. Giyim tarzınız da bir hayli farklıydı. Ailenin kimi üyelerinin, giyim kuşamınızı, yemek yeme biçiminizi hor gördüğünü ve sizin hakkınızda olumsuz cümleler kurduğunu hissettiniz. Arkadaşınıza sorduğunuzda hislerinizin doğru olduğunu öğrendiniz. Kültürünüzden dolayı horlandınız.

  • Cevap

2. Böyle bir durumda neler hissederdiniz? Düşüncelerinizi aşağıda verilen bölüme yazınız.

  • Cevap

3. İnsanların birbirini hor görmesinin önüne geçmek için nelere dikkat edilmelidir? Hangi değerlerde buluşulması gerekir? Sizi hor görenlere iletilmek üzere aşağıda verilen ikinci bölüme bir mektup yazınız. Her iki aşamada yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap

4. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz ve metnin sonundaki soruları yanıtlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir