Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları / Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Günsu TÜZÜN tarafından 163 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ebru YÜCESAN tarafından yapılmış.

Demokrasi ve İnsan Hakları Ada Yayınları Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıda verilen tabloyu inceleyiniz. Ailenizdeki iş bölümünden ve yaşadığınız çevrede genel kabul gören toplumsal cinsiyet rollerinden hareketle, erkek ve kadınların cinsiyetleri gereği üstlendikleri rolleri tablodaki ilgili yerlere yazınız. Tablonun altında yer alan bölüme, sıraladığınız rollerin nasıl ve hangi kurumlar tarafından benimsetildiğini yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap

2. Arka sayfada “Durumlar” başlığı altında verilenleri inceleyiniz. Durumlardan birini seçiniz. İkna etme, yazılı ve görsel medyaya iletme ve ilgili kuruma dilekçe yazma vb. yöntemlerden birini seçiniz. Seçtiğiniz durumda dile getirilen eşitsizliğin ortadan kalkması için belirlediğiniz yönteme uygun çözüm önerilerinizi de içeren bir yazı kaleme alınız. Yazınızı “Durumlar” başlığından sonra verilen bölüme yazınız ve yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap

3. Etkinliğin sonundaki ünlü Türk şairi Nazım Hikmet Ran’a ait şiiri okuyarak sanatın toplumsal cinsiyet eşitliğine etkisini tartışınız.

  • Cevap

4. “Bilgi Notu” başlığı altında verilen metni okuyunuz.

  • Cevap

5. Metnin sonundaki soruları yanıtlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir