Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deri Mühendisliği Taban Puanları, Deri Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Deri Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sayısal bölüm mezunu ve Deri Mühendisliğini yazmayı düşünen adaylar, şu an doğru yerdesiniz. Deri endüstrisine bölge ve ülke çapında bilimsel, teknik ve teknolojik anlamda rehberlik etmek istemez misiniz? Deri Mühendisliği bölümü günümüz teknolojisine hâkim, AR-GE çalışmaları yapabilecek, sektörün sorunlarını çözebilecek, modaya uygun yeni ürünler geliştirebilecek nitelikte Deri Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlar. Büyük ve zengin bir sanayi dalı olan bu program kapsamında Deri Histolojisi, Deri Kimyası, Tabaklama Maddeleri, Deri Analizi ve Kalite Kontrol, Deri Atıkları ve Değerlendirilmesi, Kürk İşleme Teknikleri gibi dersler alabilirsiniz.

Deri Mühendisleri Tarım Orman ve Köy İşleri, Bayındırlık ve İskân, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda ve özel sektör kuruluşlarında çalışabilirler. Türkiye ve yurt dışında farklı alanlarda çalışma imkanı sunan deri mühendisliği bölümü deri fabrikalarında, kümyasal madde üreten ve pazarlayan firmalarda, deri ürünleri tasarımı ve moda kuruluşlarında, mağaza zincirleri ve markaların satın alma departmanlarında çalışabilecek mezunlar vermektedir.

Bölüm sadece Ege Üniversitesinde var ve her yıl 20 öğrenci alıyor. Bu her yıl 20 kişinin mezun olduğu anlamına gelir. Mezunlarının az olduğu bir bölümü yazmak mantıklı olabilir. Ama yazmadan önce daha kapsamlı bir araştırma yapmanızı salık veririz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİDeri MühendisliğiSAY282.0020231178

Deri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!