Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Deri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Deri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Deri Teknolojisi, deri malzemesini üretecek ve çağdaş teknolojik bilgiye sahip teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Fizik, kimya, matematik, histoloji, deri teknolojisi, deri makineleri, ham deri ve ticareti tabaklama maddeleri, deri mamullerinin pazarlanması, kürk teknolojisi, deri boyaları ve boyama tekniği gibi dersler içeren Deri Teknolojisi bölümü, bu bölüme ilgisi olan aday öğrencilere kaliteli bir eğitim vermeyi hedefler. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Deri Mühendisliği lisans programına geçebilir.

Deri Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; deri üretimi yapan fabrikalar, deri kimyasallarını üreten, pazarlayan işletmeler ve deri sektöründeki tüm iş kollarında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Deri TeknolojisiTYT228.00301193046
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Deri TeknolojisiTYT214.00151717583
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Deri TeknolojisiTYT0.0020Dolmadı
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Deri Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!