Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Deri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Deri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettiği 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Deri Teknolojisi, deri malzemesini üretecek ve çağdaş teknolojik bilgiye sahip teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Fizik, kimya, matematik, histoloji, deri teknolojisi, deri makineleri, ham deri ve ticareti tabaklama maddeleri, deri mamullerinin pazarlanması, kürk teknolojisi, deri boyaları ve boyama tekniği gibi dersler içeren Deri Teknolojisi bölümü, bu bölüme ilgisi olan aday öğrencilere kaliteli bir eğitim vermeyi hedefler. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Deri Mühendisliği lisans programına geçebilir.

Deri Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; deri üretimi yapan fabrikalar, deri kimyasallarını üreten, pazarlayan işletmeler ve deri sektöründeki tüm iş kollarında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Deri Teknolojisi TYT 228.00 30 1193046
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Deri Teknolojisi TYT 214.00 15 1717583
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Deri Teknolojisi TYT 0.00 20 Dolmadı
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA Deri Teknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Deri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!