Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Dilbilim Taban Puanları, Dilbilim Başarı Sıralamaları, Dilbilim Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dünya üzerinde 4000’den fazla dil konuşulduğunu biliyor muydun? Bir iletişim sistemi olarak dil merak ettiğin bir konuysa dünya üzerindeki dil ailelerinin kökenlerine kadar inmek istemez misin? Dilbilim bölümü dilin bütün yönlerinin bilimsel olarak incelenmesi amacıyla nitelikli bilim insanlarını yetiştirir. Eğitimin süresince başta Türkçe olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihiyle ilgili konularda derinlemesine ve karşılaştırmalı olarak bilgi edinebilir, bilgilerini uygulamalı çalışmalar yoluyla ve yabancı dil dersleriyle pekiştirebilirsin. Eğer sözcüklerin kökenlerine dek inmek ve dilbilimin temel alanları olan sesbilim, biçimbilim, anlambilim, sözdizim konularında çalışmak istiyorsan Dilbilim bölümü senin için doğru bir tercih olabilir. Bu program kapsamında yoğun biçimde işlenen İngilizce derslerinin yanı sıra seçmeli olarak Almanca ve Rusça dersleri de alabilirsin. Mezun olduğunda Dilbilimci unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları üniversitelerde İngilizce ve Türkçe okutmanlığı, özel dil kurslarında İngilizce ve Türkçe öğretmenliği, çevirmenlik, yayınevlerinde düzeltmenlik ve metin yazarlığı, reklam şirketlerinde metin yazarlığı gibi çok farklı alanlarda çalışabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ Dilbilim(İngilizce) DİL 475.00 50 2892
ANKARA ÜNİVERSİTESİ Dilbilim DİL 379.00 40 20004
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Dilbilim DİL 369.00 60 22876

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!