Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dilbilim Taban Puanları, Dilbilim Başarı Sıralamaları, Dilbilim Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dünya üzerinde 4000’den fazla dil konuşulduğunu biliyor muydun? Bir iletişim sistemi olarak dil merak ettiğin bir konuysa dünya üzerindeki dil ailelerinin kökenlerine kadar inmek istemez misin? Dilbilim bölümü dilin bütün yönlerinin bilimsel olarak incelenmesi amacıyla nitelikli bilim insanlarını yetiştirir. Eğitimin süresince başta Türkçe olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihiyle ilgili konularda derinlemesine ve karşılaştırmalı olarak bilgi edinebilir, bilgilerini uygulamalı çalışmalar yoluyla ve yabancı dil dersleriyle pekiştirebilirsin. Eğer sözcüklerin kökenlerine dek inmek ve dilbilimin temel alanları olan sesbilim, biçimbilim, anlambilim, sözdizim konularında çalışmak istiyorsan Dilbilim bölümü senin için doğru bir tercih olabilir. Bu program kapsamında yoğun biçimde işlenen İngilizce derslerinin yanı sıra seçmeli olarak Almanca ve Rusça dersleri de alabilirsin. Mezun olduğunda Dilbilimci unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları üniversitelerde İngilizce ve Türkçe okutmanlığı, özel dil kurslarında İngilizce ve Türkçe öğretmenliği, çevirmenlik, yayınevlerinde düzeltmenlik ve metin yazarlığı, reklam şirketlerinde metin yazarlığı gibi çok farklı alanlarda çalışabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİDilbilim(İngilizce)DİL475.00502892
ANKARA ÜNİVERSİTESİDilbilimDİL379.004020004
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİDilbilimDİL369.006022876

Dilbilim Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!