Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Dilbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Dilbilimi Taban Puanları, Dilbilimi Başarı Sıralamaları, Dilbilimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Dilbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dil Bilimini yazmayı düşünen ve dil bölümü mezunu olan yabancı dilciler sitemize hoş geldiniz. Bu bölümü yazmadan önce rehber olabileceğini düşündüğümüz bu yazıyı sizler için hazırladık. Faydalı olması dileğiyle.

“Yabancı dil öğrenmeyi seviyorum ve diğer dillere ilgi duyuyorum” diyenler hiç durmaksızın bu bölümden okumaya devam edebilir. Dili araç olarak değil amaç olarak düşünen bu bölümde anadilin başta olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, uygulamalı çalışmalar gerçekleştirebilirsin. Bölüm dilin bütün yönlerinin bilimsel olarak incelenmesi ve buna yönelik nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesini amaçlar. Bu program kapsamında Dilbilimin Temel Kavramları, Karşılaştırmalı Dil Bilgisi, Sesbilim, Metindilbilim, Biçimbilim, Toplumdilbilim, Dil ve Beyin, Konuşma Eğitimi, Sözcükbilim ve Sözlükçülük, Yabancı Dilde Metin Çözümlemeleri gibi dersler alabilirsin.

Dilbilimciler reklamcılıktan metin yazarlığına, halkla ilişkilerden düzeltmenliğe, Türkçe ve İngilizce okutmanlığına kadar geniş bir çalışma alanı içinde iş bulabilirler, özellikle kendini geliştiren dilbilim mezunları akademik alanda yükselebilirler.

Dilbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları“na baktığımızda ise bu bölümün sadece İstanbul Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinde olduğunu toplamda 90 mezun verdiğini fark ediyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Dilbilimi DİL 400.00 50 14709
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Dilbilimi DİL 300.00 40 44630

Dilbilimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!