Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bölümün amacı günümüzün küresel piyasa ortamında tüm büyük ve orta ölçekli işletmeler başta olmak üzere ulusal ve uluslararası ticaretin her alanında faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyacı olan gümrük mevzuatı, dış ticaret ve kambiyo mevzuatına hâkim, ithalat-ihracat, ticaret hukuku, uluslararası rekabet kuralları konularında eğitim almış ve pratik bilgilerle donatılmış elemanlar yetiştirmektir. Dış Ticaret bölümü özellikle son yıllarda giderek artan devletlerarası ekonomik ve ticari ilişkilerin ihtiyaç gösterdiği, personeli yetiştirmeyi hedefler.

Mezunlar ithalat-ihracat şirketlerinde, işletmelerin dış ticaret, bankaların kambiyo bölümlerinde, gümrük ve nakliye firmalarında, uluslararası ekonomik kuruluşlardan çok uluslu firmalara kadar pek çok alanda çalışabilir. Gümrük müşavirliği sınavlarında başarılı oldukları takdirde “B” karnesi alarak “Gümrük Müşavir Yardımcısı” unvanını alabilirler. İki yıllık bir eğitim sonrası, istenirse DGS (Dikey Geçiş Sınavı) İşletme, Lojistik Yönetimi, uluslararası ticaret ve finans ya da ilgili 4 yıllık diğer programlarına geçiş yapılabilir.

Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Dış Ticaret (Açıköğretim)TYT204.0012001504893
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Dış Ticaret (Açıköğretim)TYT0.00500Dolmadı

Dış Ticaret (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!