Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümü, doğadan çıkan ham taşların işlenmesine yönelik teknikerler yetiştirir. Teorik eğitimin yanı sıra, uygulamalı eğitimler de vermekte olan bölüm; teknik resim, jeoloji, mineraloji, topoğrafya ve jeolojik harita bilgisi, iç ve dış mekân montajı ve mermer sanatsal tasarımı gibi dersler içererek, bölüme ilgisi olan aday öğrenciler için, kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Bu program bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Jeoloji Mühendisliği ve Maden Mühendisliği lisans bölümlerine geçebilir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; özel sektör işletmelerinde fabrika, atölye ve işletmelerde çalışabilmelerin yanı sıra, bu mesleği hobi olarak da değerlendirebilme fırsatına sahiptir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi TYT 203.00 40 1584046
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi TYT 222.00 25 1595767
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi TYT 205.00 20 1617216
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi TYT 194.00 45 1653398
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi TYT 0.00 20 Dolmadı
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!