Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümü, doğadan çıkan ham taşların işlenmesine yönelik teknikerler yetiştirir. Teorik eğitimin yanı sıra, uygulamalı eğitimler de vermekte olan bölüm; teknik resim, jeoloji, mineraloji, topoğrafya ve jeolojik harita bilgisi, iç ve dış mekân montajı ve mermer sanatsal tasarımı gibi dersler içererek, bölüme ilgisi olan aday öğrenciler için, kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Bu program bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Jeoloji Mühendisliği ve Maden Mühendisliği lisans bölümlerine geçebilir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; özel sektör işletmelerinde fabrika, atölye ve işletmelerde çalışabilmelerin yanı sıra, bu mesleği hobi olarak da değerlendirebilme fırsatına sahiptir.

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları TeknolojisiTYT203.00401584046
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları TeknolojisiTYT222.00251595767
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları TeknolojisiTYT205.00201617216
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları TeknolojisiTYT194.00451653398
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları TeknolojisiTYT0.0020Dolmadı
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Doğal Yapı Taşları Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!