Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü, her geçen gün doğalgazın yaygınlaşmasıyla beraber, bu alanda çalışabilecek donanımlı mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca amaçlanan diğer ihtiyaçlar ise; doğalgaz ve tesisat teknolojisini kullanmayı bilen ve uygulama yeteneği kazanmış, üretim tekniklerinde bilgisi olan, mesleğiyle ilgili çizim ve normları kullanabilen teknikerler yetiştirmektir. Bu program kapsamında okutulan bazı dersler: Temel tesisat işlemleri, temel elektrik, sıhhi tesisat planlaması, doğalgaz tesisatı, tesisat kontrol ve otomasyon sistemleri şeklindedir. Bu programı tamamlayan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Enerji Sistemleri Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği lisans bölümlerine geçebilir.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; BOTAŞ gibi kamu kuruluşlarında, inşaat şirketlerinin yapı-tesisat gruplarında, inşaat malzemesi üreten veya satan kuruluşlarda ve gaz tesisatı yapan özel şirketlerde çalışabilme fırsatına sahiptir.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Afyon Kocatepe Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Kastamonu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiTYT205.00201500839
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiTYT211.00251586225
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiTYT204.00301760515
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Doğalgaz ve Tesisatı TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!