Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Doğu Dilleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Doğu Dilleri Taban Puanları, Doğu Dilleri Başarı Sıralamaları, Doğu Dilleri Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Doğu Dilleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yaşayan Doğu dillerini öğrenmek, üretilen edebi ve kültürel mirasa sahip çıkmak istemez misin? Yakınıyla uzağıyla Doğu’nun ülkeleri gitmek, görmek, bilmek istediğin cazibe merkezleriyse, farklı kültürler ilgini çekiyorsa ve dil öğrenmeye yeteneğin varsa Doğu Dilleri ve Edebiyatları bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Doğu Dilleri ve Edebiyatları bölümü; Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Kürt Dili ve Edebiyatı, Japon Dili ve Edebiyatı, Kore Dili ve Edebiyatı, Urdu Dili ve Edebiyatı, Hindoloji gibi çeşitli anabilim dallarından oluşur. Bölüm öğrencilere öğrendikleri yabancı dilde üstün yeterlilik düzeyi kazandırmayı amaçlar. Her bir anabilim dalı altında çeşitli ülkelerin sahip olduğu edebiyat ve sanat eserlerini bilimsel yöntemlerle inceleyebilir, araştırmalar yapabilirsin. Seçtiğin anabilim dalı programına göre alacağın dersler değişir. Örneğin eğitimin süresince Arap Dili ve Edebiyatı programında Arapça dil bilgisi kurallarını öğrenebilir, klasik ve modern Arapça metinleri Türkçe ’ye çevirebilir, Arapça konuşma ve yazma denemeleri yapabilir, Arap Dili ve Edebiyatıyla ilgili bilgiler edinebilirsin.

Bölüm mezunları başta Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, Dışişleri bakanlıklarında olmak üzere çeşitli kurum, kuruluş ve birimlerde tercüman, dil uzmanı, dil öğreticisi olarak çalışabilirler, arşiv, müze, kütüphane, üniversite ve televizyon kanallarında iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİDoğu Dilleri(Çin Dili ve Edebiyatı)DİL284.00650251
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİDoğu Dilleri(Rus Dili ve Edebiyatı)DİL0.006Dolmadı

Doğu Dilleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!