Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Döküm 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Döküm 2 Yıllık Taban Puanları, Döküm 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Döküm 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Döküm 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Döküm, endüstrinin ihtiyaç duyduğu model, döküm ve kalıp işlerinde çalışacak alanında uzman teknik elemanlar yetiştirmeyi amaçlar. Teorik derslerin yanı sıra, uygulamalı derslerin de mevcut olduğu bölüm kapsamında okutulan bazı dersler: Teknik resim, malzeme bilgisi, fizik, kimya ve matematik şeklindedir. Verilen bu dersler sayesinde, ilgili aday öğrencilerine, kaliteli bir eğitim vermeyi hedefleyen Döküm bölümü, tercih sırasında değerlendirebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Döküm bölümünü bitiren öğrenciler; devlet ve özel sektöre ait işyerlerinde, endüstride, demir-çelik fabrikalarında çalışabilmelerine ek, bu yetiyi hobi olarak kullanma fırsatına da her daim sahiptir.

Döküm 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Döküm TYT 214.00 40 1377784
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Döküm (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Döküm 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!