Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / Dünya Bir Penceredir Her Gelen Baktı Geçti İle İlgili Kompozisyon

Dünya Bir Penceredir Her Gelen Baktı Geçti İle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Dünya Bir Penceredir Her Gelen Baktı Geçti İle İlgili Kompozisyon

Yaşadığımız bu dünya gelip geçicidir. Herkes doğar, büyür, yaşar ve gün gelince de ölür. Tıpkı bir pencereden bakan insanlar gibi herkes de bu dünya denen pencerenin camlarından etrafı seyreder ve karanlık çöktü mü elveda deyip gider. Bazen insanların bu hayatın gelip geçici olduğunu unuttuklarını görürüz.

Sadece para kazanmak için, daha çok kazanmak için gece gündüz çalışırlar, sağlıklarını kaybederler hastalanırlar. Bütün hayatları boyunca para kazanmak için sağlıklarını harcarlar. Yaşlanıp da hastalanınca da bütün paralarını sağlıkları için harcamaya başlarlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar ölümün bir gün onların da kapılarını çalacağını unutmamaları gerekir.

Öyle bir pencere ki bu dünya mutlu olanlar da bakar mutsuzlar da, ailesi olanlar da bakar, kimsesizler de. Önemli olan pencereden bakmak değil pencereden nasıl bakmaktır. O yüzden hayatta karamsar olmamalı baktığımız pencerelerden hep ışıklar dolmalıdır ruhumuza. Böylece ölüm geldiğinde o pencereden iyi bakmadığımız için pişman olmayız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir