Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

El Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

El Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları, El Sanatları (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, El Sanatları (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

El Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sanatsal yaratıcılığını kültürel zenginliğimiz olan el sanatlarına aktarıp çağdaş tasarımlarla günümüze taşımak istemez misin? Bölüm teknolojideki hızlı değişimlere ayak uydurabilen, tasarım ilke ve üretim bilgilerine sahip, düşünceyi estetik ölçülerle sanatsal modele dönüştürebilen üretken bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında Temel Sanat Eğitimi, El Dokumacılığı, Temel Bilgisayar Bilimleri, Türk Süsleme Sanatı Tarihi, İkonografi ve Semboller, Makine Bilgisi, Türk Kültür Tarihi, Geleneksel Tekstiller, İplik Teknolojisi, Teknik Çizim, gibi dersler alabilirsin.

El Sanatları Tasarımı ve Üretimi mezunları kamu ve özel sektördeki kurum ve kuruluşlarda tasarımcı veya danışman olarak çalışabilirler, el ve endüstriyel nakış ve dokumaya yönelik üretim yapan işletmelerin dokuma, örme, baskı ve desen tasarım departmanlarında, müşteri temsilciliklerinde, Ar-Ge birimlerinde tasarımcı ve uzman olarak iş bulabilirler. Ayrıca MEB onayıyla formasyon alan bölüm mezunları eğitmenlik yapabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİEl Sanatları(M.T.O.K.)SÖZ233.0016752351

El Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!