Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Elektrik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Elektrik Mühendisliği Taban Puanları, Elektrik Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Elektrik Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Elektrik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Elektrik olmasaydı halimiz nice olurdu değil mi? Hayatımızda elektrik çok önemli bir yere sahip. Şu an kullandığımız pek çok teknolojik alet elektrik sayesinde çalışmakta. Hatta evlilik programlarında birbirlerinden elektrik alan insanlar birlikte kahve içerken elektrik alamayanlar ise birbirleriyle konuşmuyorlar bile :) Şakayı bir yana bırakıp bu bölümü yakından incelemeye ne dersiniz? Elektrik kelimesinin kökü Fransızca électrique’dir. Bu kelimenin Fransızca kökenli olduğunu bilmiyor olabilirsiniz ama şimdi öğrenmiş oldunuz. Peki Türk Dil Kurumu bu kelimeyi nasıl açıklamış: “Maddenin elektron, pozitron, proton vb. parçacıklarının hareketleriyle ortaya çıkan enerji türü.” Açıklama tam olarak elektrik kelimesinin tanımını yapıyor. “Elektrik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” na yakından baktığımızda ise karşımıza 5 üniversite çıkıyor: İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi. İTÜ’de okumak isteyen adaylar ise sayısal puan türünde ilk on binde olmaları gerekiyor. Yani İTÜ’nün puanı bir hayli yüksek. Taban puanları ve başarı sıralaması ise aşağıda belirtilmiştir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği(İngilizce) SAY 483.00 40 13046
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği SAY 469.00 95 19341
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği SAY 432.00 130 41240
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği SAY 365.00 90 94716
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği(İÖ) SAY 322.00 90 147866
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği SAY 262.00 70 293173
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Elektrik Mühendisliği SAY 0.00 60 Dolmadı

Elektrik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!