Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Elektrikli Cihaz Teknolojisi bölümü, elektrikli cihaz teknolojisinde bakım ve onarım alanında uygulamalı eğitimler vererek, alanında uzman teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Elektrik alanına bir ilgi duyan ve bu alanda kendini teknik bilgilerle geliştirmek isteyen her aday öğrenci için, kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir meslekler arasında yerini almaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Elektronik Mühendisliğine geçiş yapabilir.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; cihaz üretimi ve satışı yapan firmalarda Teknik Servis Elemanı olarak çalışabilmelerinin yanında, meslekten edindikleri bilgi sayesinde, bölümü, hobi olarak da kullanabilme şansına sahiptir. Ayrıca gelişen sektörle birlikte, iş ihtiyacı oranı, günden güne artmaktadır.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Şırnak Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT243.0050957984
EGE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi (İÖ)TYT234.00301078890
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT220.00301262826
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT214.00251301362
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT207.00401451208
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!