Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Elektrikli Cihaz Teknolojisi bölümü, elektrikli cihaz teknolojisinde bakım ve onarım alanında uygulamalı eğitimler vererek, alanında uzman teknikerler yetiştirmeyi amaçlar. Elektrik alanına bir ilgi duyan ve bu alanda kendini teknik bilgilerle geliştirmek isteyen her aday öğrenci için, kesinlikle değerlendirilmesi gerekilen bir meslekler arasında yerini almaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Elektronik Mühendisliğine geçiş yapabilir.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; cihaz üretimi ve satışı yapan firmalarda Teknik Servis Elemanı olarak çalışabilmelerinin yanında, meslekten edindikleri bilgi sayesinde, bölümü, hobi olarak da kullanabilme şansına sahiptir. Ayrıca gelişen sektörle birlikte, iş ihtiyacı oranı, günden güne artmaktadır.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Şırnak Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 243.00 50 957984
EGE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi (İÖ) TYT 234.00 30 1078890
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 220.00 30 1262826
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 214.00 25 1301362
DİCLE ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 207.00 40 1451208
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 0.00 30 Dolmadı
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ Elektrikli Cihaz Teknolojisi TYT 0.00 30 Dolmadı

Elektrikli Cihaz Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!