Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Endüstri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstri Mühendisliği Programları Taban Puanları, Endüstri Mühendisliği Programları Başarı Sıralamaları, Endüstri Mühendisliği Programları Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsan, makine, zaman, sermaye gibi üretim kaynaklarını şekillendiren Endüstri Mühendisinin yerinde olmak istemez misin? Endüstri Mühendisliği bölümü kendini hızla değişen dünya koşullarına adapte edebilen, yenilikleri takip eden ve küresel rekabete açık endüstri mühendisleri yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince üretim verimliliğini yükseltmek için insan, makine ve malzemenin etkili kullanım yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanmasıyla ilgili konularda bilgi ve deneyim edinebilirsin. Bu program kapsamında Fizik, Kimya, İşletme Yönetimi, Endüstri Sosyolojisi, Teknik Resim, Yabancı Dil, Malzeme, Ekonomi, Bilgi İşlem, İstatistik, Üretim Yöntemleri, Tesis Planlaması, Üretim Planlaması, Kalite Kontrolü, Şebeke Analizi, Lineer Cebir, Maliyet ve Yönetim Muhasebesi, Ergonomi, Sistem Analizi, İş Hukuku gibi dersler alabilirsin. Eğer matematik başarılı olduğun bir alansa, mühendisliğe ve sosyal bilimlere ilgi duyuyorsan, analitik düşünme yeteneğin varsa Endüstri Mühendisliği bölümü senin için doğru bir seçim olabilir.

Endüstri mühendisleri ürün veya hizmet üreten tüm kamu ve özel işyerlerinde, üretim planlama ve kontrol, iş etüdü, yatırım planlaması, insan gücü planlaması, işyeri düzenleme, proje yönetimi, iş değerlendirme ve ücret Sistemleri, yönetim bilişim sistemleri gibi alanlarda çalışabilirler, imalat, enerji, ulaştırma sektöründe iş bulabilirler.

Endüstri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!