Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları, Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Endüstri Ürünleri Tasarımı. Yaratıcı olan ve kendini bu alanda teknik bilgilerle donatmak isteyen her öğrenci için, tercih listesine ekleyebileceği bir bölümdür. Endüstriyel ürünlerin ve insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen ürünlerin tasarımıyla ilgili bir eğitim verilen bölümün bir diğer içerik kapsamı ise: Estetik, yenilikleri takip eden ve kullanışlı tasarımlar yapmaktır.  Bu bölümü bitiren öğrenciler, ‘’Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikeri’’ unvanını alır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikerleri bölümünü bitiren öğrenciler; sanayide ve tüketime yönelik üretim yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde, organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere bu ürünlerin tasarlandığı ve üretildiği tüm fabrikalarda çalışabilme fırsatına sahiptir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi,  Gazi Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Hitit Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri TasarımıTYT257.0060799664
GAZİ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri TasarımıTYT247.0060929114
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı (İÖ)TYT236.00601065804
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri TasarımıTYT211.00301396478
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri TasarımıTYT209.00201488992
HİTİT ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri TasarımıTYT0.0040Dolmadı

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!