Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları, Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Endüstri Ürünleri Tasarımı. Yaratıcı olan ve kendini bu alanda teknik bilgilerle donatmak isteyen her öğrenci için, tercih listesine ekleyebileceği bir bölümdür. Endüstriyel ürünlerin ve insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilen ürünlerin tasarımıyla ilgili bir eğitim verilen bölümün bir diğer içerik kapsamı ise: Estetik, yenilikleri takip eden ve kullanışlı tasarımlar yapmaktır.  Bu bölümü bitiren öğrenciler, ‘’Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikeri’’ unvanını alır.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikerleri bölümünü bitiren öğrenciler; sanayide ve tüketime yönelik üretim yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde, organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere bu ürünlerin tasarlandığı ve üretildiği tüm fabrikalarda çalışabilme fırsatına sahiptir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Hacettepe Üniversitesi,  Gazi Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Hitit Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı TYT 257.00 60 799664
GAZİ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı TYT 247.00 60 929114
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı (İÖ) TYT 236.00 60 1065804
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı TYT 211.00 30 1396478
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı TYT 209.00 20 1488992
HİTİT ÜNİVERSİTESİ Endüstri Ürünleri Tasarımı TYT 0.00 40 Dolmadı

Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!