Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları, Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Özgün tasarımlarınla çevremizdeki dünyayı şekillendirmek ister misin? Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya ve onlara yaşanabilir bir çevre oluşturmaya yönelik ürünler tasarlayan, üretime katkıda bulunan tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimin süresince yenilikçi, yararlı, güvenli, estetik ürünler tasarlayıp geliştirmek için gerekli olan bilgi ve becerileri edinebilir, ev aletleri, mobil ürünler gibi istediğin bir alanda geliştirebileceğin tasarım projelerini hayata geçirebilirsin. Eğer hayalindekini görselleştirebileceğin bir çizim yeteneğine sahipsen, matematik ve fen derslerinde olduğu kadar sosyal derslerde de başarılıysan Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde okumak için YGS-1 puanı ya da MF-4 puanıyla tercih yapabilir, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden üniversitelere başvurabilirsin.

2 yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı programı kapsamında Temel Çizim Teknikleri, Temel Tasarım, Malzeme Bilgisi, Maket Yapımı, Pazarlama İlkeleri, Bilgisayar Destekli Çizim, Çevre Koruma, Temel Mekatronik ve Robot Tasarımı, Üretim Teknikleri gibi mesleki dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikeri unvanı kazanırsın. Programı tamamladıktan sonra istersen Dikey Geçiş Sınavıyla Endüstri Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım gibi lisans programlarına geçiş yapabilirsin.

4 yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı programı kapsamında Çizim ve Anlatım Teknikleri, Tasarımda Yaratıcı Düşünce, Mock up ve Prototip Yapımı, Ürün Görselleştirme Teknikleri, 3B Modelleme Temelleri, Tasarımda Malzeme ve Üretim Teknikleri, Endüstriyel Tasarımda Sürdürülebilirlik, Endüstriyel Tasarımda Strüktür, Tasarımda İnovasyon ve Ürün Geliştirme, Endüstriyel Tasarımcılar için Pazarlama gibi mesleki dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Endüstri Tasarımcı unvanı kazanırsın.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Teknikerleri sanayide ve tüketime yönelik üretim yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde çalışabilirler, organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere ürünlerin tasarlandığı, üretildiği tüm fabrikalarda iş bulabilirler.

Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunları endüstri kuruluşlarının araştırma-geliştirme birimlerinde endüstriyel tasarımcı, proje planlamacısı olarak çalışabilirler, elektronik ve iletişim sektörü, mobilya, beyaz eşya, takı, sergileme ve teşhir, aydınlatma, ambalaj ve otomotiv sektörüne kadar seri üretilebilecek her türlü alanda iş bulabilirler, serbest tasarımcı olarak kendi tasarım ve danışmanlık ofislerini kurabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİEndüstri Ürünleri Tasarımı(Yüksekokul)SAY0.0040Dolmadı

Endüstri Ürünleri Tasarımı (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!