Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Taban Puanları, Endüstri ve Sistem Mühendisliği Başarı Sıralamaları, Endüstri ve Sistem Mühendisliği Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstri ve Sistem Mühendisliği 4 yıllık olan ve sayısal bölümü mezunu öğrencilerimizin seçebileceği bir bölüm. İleride iş imkanlarının olduğunu düşündüğümüz bölümle ilgili kısa bir bilgilendirme yazısını sizler için hazırladık.

Teknoloji ve bilgisayarın hayatın her alanına damgasını vurduğu günümüzde bilişim alanında uzmanlaşmak istemez misin? Mekanik bir zekâya sahipsen, Matematik alanında başarılıysan, “planlama ve tasarım benim işim” diyorsan, Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm üretim ve hizmet sistemlerinin tasarım, uygulama ve verimliliğinin geliştirilmesinde önemli rol oynayabilecek, bilimsel araştırmalar yapabilecek uzmanlar yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında İleri İmalat Sistemleri, Kalite Kontrol ve Güvenirlilik, İş Sistemleri, Analiz ve Tasarım, Bilgisayar Bütünleşik İmalat ve Otomasyon gibi dersler alabilirsin.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; bu bölümün sadece Yeditepe Üniversitesi ve İstinye Üniversitesinde olduğunu görüyoruz.

Bölüm mezunları imalattan hizmete hemen her sektörde iş bulabilirler. Teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik, havacılık ve uzay araştırmalarında sistem mühendisliği, yat ve gemi tasarımcılığı, finansal piyasalarda sistem mühendisliği, mobil sistemler geliştiriciliği, otomotiv sistemleri ve malzeme nakil mühendisliği Endüstri ve Sistem Mühendislerinin çalışabileceği alanlardan bazılarıdır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(Burslu) SAY 442.00 11 34548
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(Burslu) SAY 362.00 10 98210
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli) SAY 338.00 55 125539
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(%25 İndirimli) SAY 313.00 25 163522
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(Ücretli) SAY 284.00 15 224590
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ Endüstri ve Sistem Mühendisliği(İngilizce)(%50 İndirimli) SAY 0.00 30 Dolmadı

Endüstri ve Sistem Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!