Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları, Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü, fen bilimleri ve özellikle de kimya derslerinin iyi olduğu her aday öğrencinin, tercih listesine ekleyebileceği bir bölümdür.  Bu bölüm, cam ve seramik sektörü için son teknolojiye göre eğitilmiş, nitelikli teknikerler yetiştirmeyi amaçlar.  Bu program kapsamında; cam ve seramiğin kimyasal ve fiziksel özelliklerini uygulamalı olarak inceleyebilme fırsatı verilmektedir. Seramik teknolojisi, jeoloji ve kayaç bilgisi, seramik kimyası, teknik resim, seramik ve cam hammaddeleri, dekor teknikleri ve bilgisayar destekli tasarım gibi dersler alan bölüm öğrencileri, dikey geçiş sınavı ile Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Seramik Mühendisliği ve Güzel Sanatlar Seramik lisans bölümlerine geçebilir.

Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünü bitiren öğrenciler; seramik fabrikaları ve seramik atölyelerinde, kamu ve özel sektörde çalışabilmelerine ek, sektörde geliştikten sonra, kendi iş yerini açma fırsatına her daim sahiptir.

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Endüstriyel Cam ve Seramik TYT 204.00 20 1535020
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Endüstriyel Cam ve Seramik TYT 0.00 15 Dolmadı

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!