Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları, Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sayısal puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Endüstriyel Cam ve Seramik bölümü, fen bilimleri ve özellikle de kimya derslerinin iyi olduğu her aday öğrencinin, tercih listesine ekleyebileceği bir bölümdür.  Bu bölüm, cam ve seramik sektörü için son teknolojiye göre eğitilmiş, nitelikli teknikerler yetiştirmeyi amaçlar.  Bu program kapsamında; cam ve seramiğin kimyasal ve fiziksel özelliklerini uygulamalı olarak inceleyebilme fırsatı verilmektedir. Seramik teknolojisi, jeoloji ve kayaç bilgisi, seramik kimyası, teknik resim, seramik ve cam hammaddeleri, dekor teknikleri ve bilgisayar destekli tasarım gibi dersler alan bölüm öğrencileri, dikey geçiş sınavı ile Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Seramik Mühendisliği ve Güzel Sanatlar Seramik lisans bölümlerine geçebilir.

Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünü bitiren öğrenciler; seramik fabrikaları ve seramik atölyelerinde, kamu ve özel sektörde çalışabilmelerine ek, sektörde geliştikten sonra, kendi iş yerini açma fırsatına her daim sahiptir.

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Endüstriyel Cam ve SeramikTYT204.00201535020
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Endüstriyel Cam ve SeramikTYT0.0015Dolmadı

Endüstriyel Cam ve Seramik 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!