Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Mekanizmalara ilgin varsa, yaratıcı, yenilikçi, araştırmacı biri olduğunu düşünüyorsan tasarımın ve mühendisliğin buluştuğu bu bölüm senin için doğru seçim olabilir. Bölüm makine, otomotiv, hava araçları, kara araçları, deniz araçları, elektrik, elektronik, iletişim sektörü, mobilya, beyaz eşya, endüstriyel seramik, sergileme ve ambalaj sanayi gibi pek çok sektörde Ar-Ge tasarım birimlerinde çalışabilecek, bu sektörlerin ürün geliştirme süreçlerinde imalat/montaj projelerinin oluşturulmasında yeni teknolojilere hakim proje tasarımcısı ve yöneticisi profesyoneller yetiştirmeyi hedefler. Eğitimin süresince üç boyutlu düşünme pratiğini geliştirebilir, ürün tasarımına yönelik çizimler yapabilir, modellemeler geliştirebilirsin. Mezun olduğunda “Endüstriyel Tasarım Mühendisi” unvanı elde edersin.

Mezun olduktan sonra endüstriyel üretim yapılan ve ürün geliştiren tüm sektörlerdeki tasarım birimlerinde, Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi, Uçak ve Gemi İmalat Sanayi, Mobilya Sanayi, Tekstil ve Moda Endüstrisi, Makine İmalat ve Kalıp Sanayi, Savunma Sanayi, Biyomedikal ve Tıbbi Malzeme Üretim Sanayi, Toplu Taşıma Taşıtları Üretim Endüstrisi, Plastik Teknolojisi, Kalite Kontrol ve Gözetim Şirketleri gibi çok geniş istihdam alanlarında iş bulabilirsin.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GAZİ ÜNİVERSİTESİEndüstriyel Tasarım Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY0.0014Dolmadı

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!