Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Taban Puanları, Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Endüstriyel Tavukçuluk, günümüzdeki tüketim hacminin hızla büyümesiyle beraber, bu meslek grubunda tekniker ihtiyacını doğurmuştur. Bu bölüm; her türlü kanatlı hayvan, beyaz et ve yumurta üretimini yapan tavukçuluk sektörüne yetkin teknikerler yetiştirmeyi amaçlar.  Bu program kapsamında: Zooloji, kanatlı fizyolojisi, kanatlı anatomisi, hayvan besleme biyokimyası, besleme fizyolojisi ve metabolizma gibi dersler okutulmaktadır. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Zootekni lisans bölümüne geçebilir.

Endüstriyel Tavukçuluk bölümünü bitiren öğrenciler; resmi ve özel sektördeki çiftliklerde, kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanlarının üretim ve pazarlama birimlerinde çalışabilir. Ayrıca, kendi çiftliklerini kurarak da üretim yapabilen mezunlar, geniş bir iş ağına sahiptir.

Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Manisa Celâl Bayar Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Endüstriyel Tavukçuluk TYT 0.00 15 Dolmadı

Endüstriyel Tavukçuluk 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!