Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları, Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kendini yenilenebilir enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji yönetimi ve politikaları, enerji verimliliği, konvansiyonel yakıtlar ve çevre ile etkileşimleri gibi konularda geliştirmek istiyorsan, bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü enerji kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanılması, yeni enerji kaynakları ve sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi, kullanımının teşvik edilmesi, enerji verimliliği ve enerji konularıyla ilgili pek çok alanda çalışabilecek mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında Matematik, Fen ve Mühendislik derslerinin yanı sıra Enerji Ekonomisi, Alternatif ve Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Sürdürülebilir Enerji gibi dersler alabilirsin. Mezun olunca da “Enerji Sistemleri Mühendisi” unvanı kazanırsın.

Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü mezunları enerjinin kullanıldığı kamu ve özel tüm kuruluşlarda (iş merkezleri, kongre merkezleri, oteller, büyük kamu binaları, üniversiteler, sanayi kuruluşları, büyük alışveriş merkezleri, ısıtma, soğutma cihaz ve ekipmanları üretimi, güç santralleri, enerji üretim yerleri, inşaat sektörü, enerji taşınım sistemleri, bilimum tesisat tasarım ve çizim işleri, vb.) çalışabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GAZİ ÜNİVERSİTESİEnerji Sistemleri Mühendisliği(M.T.O.K.)SAY262.0015292581

Enerji Sistemleri Mühendisliği (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!