Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları, Ergoterapi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Ergoterapi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Başka insanlar için hayatı yaşanabilir kılmak istemez misin? Ergoterapiyi daha önce duymamış olanlar için, bunun anlamlı ve amaçlı aktivitelerle sağlığı ve refahı geliştiren kişi merkezli bir sağlık mesleği olduğunu söyleyelim. Bedensel engelliler, sakatlar ve akıl hastaları hastalık nedeniyle bozulmuş yeteneklerini ergoterapiyle geliştirerek günlük yaşam aktivitelerine katılımlarında özgüven kazanırlar. Ergoterapi programı insanların yaşamın her alanında sağlıklı ve fonksiyonel olarak bağımsız olmalarını sağlayacak; temel tıp, fizyoterapi, rehabilitasyon ve ergoterapi bilgilerine sahip; ergoterapi konusunda klinik uygulama becerileri ile araştırmacı ve yönetici olma özelliklerini kazanmış Ergoterapistler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamına Psikoloji, Engellilik Sosyolojisi, Mesleki Rehabilitasyon, Günlük Yaşam Aktiviteleri gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Ergoterapist unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, toplum ruh sağlığı merkezlerinde çalışabilirler. Ergoterapistler ev, okul, iş yeri, fabrika, sağlık merkezi, huzurevi ve adli kurumlar gibi kamu kuruluşları ile özel veya gönüllü kuruluşları içeren çok geniş bir alanda iş bulabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ Ergoterapi(Yüksekokul)(Burslu) SAY 299.00 4 189708
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ Ergoterapi(Yüksekokul)(%50 İndirimli) SAY 0.00 3 Dolmadı
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ Ergoterapi(Yüksekokul)(%75 İndirimli) SAY 0.00 33 Dolmadı

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!