Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları, Ergoterapi (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Ergoterapi (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Başka insanlar için hayatı yaşanabilir kılmak istemez misin? Ergoterapiyi daha önce duymamış olanlar için, bunun anlamlı ve amaçlı aktivitelerle sağlığı ve refahı geliştiren kişi merkezli bir sağlık mesleği olduğunu söyleyelim. Bedensel engelliler, sakatlar ve akıl hastaları hastalık nedeniyle bozulmuş yeteneklerini ergoterapiyle geliştirerek günlük yaşam aktivitelerine katılımlarında özgüven kazanırlar. Ergoterapi programı insanların yaşamın her alanında sağlıklı ve fonksiyonel olarak bağımsız olmalarını sağlayacak; temel tıp, fizyoterapi, rehabilitasyon ve ergoterapi bilgilerine sahip; ergoterapi konusunda klinik uygulama becerileri ile araştırmacı ve yönetici olma özelliklerini kazanmış Ergoterapistler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamına Psikoloji, Engellilik Sosyolojisi, Mesleki Rehabilitasyon, Günlük Yaşam Aktiviteleri gibi dersler alabilirsin. Mezun olduğunda Ergoterapist unvanı kazanırsın.

Bölüm mezunları hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, toplum ruh sağlığı merkezlerinde çalışabilirler. Ergoterapistler ev, okul, iş yeri, fabrika, sağlık merkezi, huzurevi ve adli kurumlar gibi kamu kuruluşları ile özel veya gönüllü kuruluşları içeren çok geniş bir alanda iş bulabilirler.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİErgoterapi(Yüksekokul)(Burslu)SAY299.004189708
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİErgoterapi(Yüksekokul)(%50 İndirimli)SAY0.003Dolmadı
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİErgoterapi(Yüksekokul)(%75 İndirimli)SAY0.0033Dolmadı

Ergoterapi (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!