Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Ömür Uzatan Kahve Hakkında ile İlgili Komposizyon

Kamusa Uzanan El Namusa Uzanmıştır Konulu Kompozisyon

Ana Sayfa / Kompoziyon / Erkekler Neden Futbola İlgi Duyar ile İlgili Kompozisyon

Erkekler Neden Futbola İlgi Duyar ile İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Erkekler Neden Futbola İlgi Duyar ile İlgili Kompozisyon

Futbol, insanların peşinde koştukları, terledikleri, sakatlandıkları, yirmi iki futbolcu ve üç hakemden oluşan bir spor mudur sadece? Tabi ki değil. Futbol en baştan söyleyecek olursak bit tutku ve kazanma içgüdüsünün toplamıdır.

Günümüzde elbette her yaştan insan futbol oynamakta ve futboldan keyif almaktadır. Kadınlar da bu gruba dahildir. Ancak ne olursa olsun futbol, dünyamızda özellikle erkeklerin büyük tutkunu olduğu, ilgi gösterdikleri bir spordur. Peki nedir futbolun büyüsü? Neden erkeklerin ilgisini bu kadar çekebiliyor?

Erkekler, birbirlerine karşı üstünlük ve yeteneklerini her ortamda ortaya koymayı severler. Futbol tam da böyle fırsatlar sunar onlara. Kimi erkek oynamakta yetenekli, kimisi ise yorumlamakta. Hal böyle olunca ister oynayan olsun, ister yorumlayan futbol erkeklerin ilgisini her zaman çekmektedir.

Futbolda kazanma özellikle de gol, erkeklerin günlük hayatta kazanamadığı başarıları sahada ya kendilerinin ya da takımlarının kazanmasıdır. Böylece günlük hayattan uzaklaşır ve kısa bir süreliğine de olsa mutlu olduklarını düşünürler.

Bu yüzden futbol erkekler için neredeyse vazgeçilmezdir. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki erkekler için futbol yemek yeme, su içme gibi hayati önem taşıyorsa bunun sebebi futbolun erkeklere istedikleri her şeyi verebilmesi sayesindedir.

1
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorumlar

  1. cok guzel olmus valla

  2. guzel olmusta giris gelisme sonuç belli değil

  3. Güzel ama giriş gelişme sonuç yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir