Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları, Ermeni Dili ve Kültürü(Ermenice) Başarı Sıralamaları, Ermeni Dili ve Kültürü(Ermenice) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ermenice dil dersleri, 1999-2000 eğitim-öğretim yılından bu yana, başlangıçta Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi bünyesinde Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Rus Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı lisans programı içerisinde seçmeli ders olarak verilmiştir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren de Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü Ermeni Dili ve Kültürü Anabilim Dalınca verilmeye başlanmıştır.

Ermenistan’ın 1991 yılında devlet kimliğiyle uluslararası arenaya çıkmasının ardından Ermeni dili ve kültürü alanında Türkiye’de yapılacak bilimsel çalışmaların önemi daha yoğun olarak hissedilmeye başlamıştır: Konu yalnızca Türkiye’nin kuzeydoğu sınırındaki komşusu Ermenistan’la kültürel ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında değil, stratejik boyutuyla da önemlidir. Bu açıdan, Ankara Üniversitesi bünyesinde Ermeni dili ve kültürü alanında bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan ve gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ciddi bir gereksinim, hatta zorunluluk olarak görülmektedir.

Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Ankara Üniversitesi ve Erciyes Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Ermeni Dili ve Kültürü Anabilim Dalı Türkiye’de Doğu Ermenice öğretim yapan ilk ve yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenci yetiştiren tek bölümdür.

Ermeni Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!