Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Eser Koruma 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Eser Koruma 2 Yıllık Taban Puanları, Eser Koruma 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Eser Koruma 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Eser Koruma 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin sözel puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Eser Koruma, kültürlerin tarihini barındıran eserleri, nesilden nesile aktarmak konusunda ilgi olan her aday öğrencinin, bu bölümü seçerek, fayda sağlamasını sunan kaliteli bir bölümdür. Bu bölümün amacı; arkeolojik ve etnografik tüm kültür varlıklarının korunması ve onarımında çalışacak koruma teknikerleri yetiştirmektir. Bu bölümde: Koruma ve onarım ilkeleri, koruma kimyası, mesleki teknik resim, renk bilgisi ve rötuş teknikleri, taş koruma ve onarımı, mozaik koruma ve onarımı ve arkeolojik kazı alanında koruma gibi dersler okutulmaktadır.  Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Mimarlık, İç Mimari, Geleneksel Türk El Sanatları ve Çini Onarımı gibi lisans bölümlerine geçebilir.

Eser Koruma bölümünü bitiren öğrenciler; Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Müdürlüğüne bağlı müze ve restorasyon laboratuvarlarında, Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı ilgili birimlerde, özel müzelerde, özel laboratuvarlarda, arkeolojik kazılarda ve özel restorasyon projelerinde çalışabilmelerine ek, belediyelerin koruma, uygulama ve denetim bürolarında da iş bulabilecek geniş bir iş ağı fırsatına sahiptir.

Eser Koruma 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Ege Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Kastamonu Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
EGE ÜNİVERSİTESİ Eser KorumaTYT218.00501499016
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Eser KorumaTYT0.0025Dolmadı
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Eser KorumaTYT0.0025Dolmadı
EGE ÜNİVERSİTESİ Eser Koruma (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Eser Koruma 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!