Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Modern Batı kültürünün temelini oluşturan destanların, Yunan kültürünün ve Yunan edebiyatının büyülü dünyasını keşfetmek istemez misin? Eski Yunan dili ve edebiyatı programı klasik çağ Yunan dili ve edebiyatı, Yunan yarımadası, Ege ve Batı Anadolu’yu kapsayan alanda oluşan Yunan uygarlığı konusunda eğitim verir. Gelişmiş bir sözel yeteneğe ve belleğe, bilimsel meraka sahipsen, eski edebiyatı ve uygarlıkları araştırmaya ilgi duyuyorsan bu bölüm senin için doğru bir seçim olabilir. Eski Yunan Dili Ve Edebiyatı programında eski çağlarda Yunan dilinin özellikleri, bu dille yazılmış felsefi ve edebi eserler, ve batı dillerinin köklerinde yer alan Yunanca üzerine dersler verilir. Bu program kapsamında Yunan Filolojisi’ne Giriş, Yunan Paleografyasına Giriş, Yunan Epigrafyasına Giriş ve İlkçağ Felsefesi gibi temel derslerin yanı sıra Eski Helen Dili ve Edebiyatı formasyonunun kazandırılmasına yönelik dersler de alabilirsin. Eski Yunan Dili ve Edebiyatı programını bitirince “Filolog” unvanı kazanırsın.

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; İstanbul Üniversitesi Akdeniz Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Bölüm mezunları konsolosluklar, müzeler, üniversiteler ve araştırma kuruluşlarında iş bulabilirler, mütercim olarak da çalışabilirler.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Eski Yunan Dili ve Edebiyatı DİL 330.00 50 34831
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Eski Yunan Dili ve Edebiyatı DİL 258.00 40 59948

Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!