Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Et ve Ürünleri Teknolojisi, her geçen gün hızlı büyüyen gıda tüketiminin gelişmesini sağlamak amacıyla var olan bir bölümdür. Bu bölüm, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, hijyen, pazarlama ve kalite kontrol konularına hâkim bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Okutulan bazı dersler: Et mikrobiyolojisi, laboratuvar tekniği ve gıda Ambalajlama bu şekildedir. Verilen bu dersler ile, kendini bu alanda geliştirmek isteyen aday öğrenciler için, kaliteli bir eğitim sağlanmaktadır.

Et ve Ürünleri Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; kamu ve özel sektöre ait işletmelerde, Et ve Balık Kurumu, Belediye Mezbahaları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışabilmelerinin yanı sıra, kendi iş yerini kurma fırsatına da her daim sahiptir.

Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bursa Uludağ Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Et ve Ürünleri TeknolojisiTYT206.00501687105
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ Et ve Ürünleri TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Et ve Ürünleri TeknolojisiTYT0.0030Dolmadı
BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Et ve Ürünleri Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Et ve Ürünleri Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!