Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları, Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Ev İdaresi, evin idaresi, sağlık ve ekonomi ilkelerine uygun gider ve gelirin planlanması, konutların düzenlenmesi, ev ve iş kazalarının önlenmesi gibi evin işlerini üstlenen kişi ve kurumların yönetilmesinde yardımcı kişiler yetiştirmeyi amaçlar. Bu program kapsamında: Hukukun temel kavramları, aile yapısı ve ilişkileri, genel işletme, iktisada giriş, iş kazaları ve ilkyardım gibi dersler verilir. Bu programı bitiren öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile İktisat, Çalışma Ekonomisi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme ve Konaklama İşletmeciliği lisans bölümlerine geçebilir.

Ev İdaresi bölümünü bitiren öğrenciler; ev işlerini üstlenen kurumların yönetim alanında, hastane, kreş, otel, huzurevi gibi alanlarda, hizmet veren özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilme fırsatına sahiptir.

Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Anadolu Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Ev İdaresi (Açıköğretim)TYT246.0010001730888

Ev İdaresi (İlköğretim) 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!