Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Fars Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Fars Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yeni bir dil öğrenme fikri seni heyecanlandırıyor mu? Eğer dünya dillerinden Farsça dili ilgini çekiyorsa, uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmak istiyorsan, Farsça konuşulan ülkelerin dilleri, edebiyatları ve kültürleri hakkında bilgilenmek ve araştırma yapmak istiyorsan Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü senin için doğru tercih olabilir.

Programda, Farsça lisans ve lisansüstü öğretimin yanı sıra İran Tarihi, Coğrafyası, İslam öncesi ve sonrası İran dilleri ve kültürleri, klasik ve modern İran Edebiyatı hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Öğrencileri yeterli düzeyde dilbilgisi ile donatarak Fars Dili ve Edebiyatı alanında uzman olmaları, Türk-İslam sahasında ortaya konulmuş Farsça eserleri Türk kültürüne ve araştırmacılarına kazandırmaları amaçlamaktadır. Anabilim Dalında Farsça Dilbilgisi, Farsça Konuşma, İslamiyet Öncesi ve Sonrası İran Kültür ve Edebiyat Tarihi, Metin Şerhi, Türkçeden Farsçaya-Farsçadan Türkçeye Çeviri, Modern İran Edebiyatı ve Basın Dili dersleri verilir. Mezunlar üniversitelerde, müzelerde, kütüphanelerde, devlet arşivlerinde, turizm sahasında, Dışişleri Bakanlığında, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde ve çeşitli özel kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.

Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Selçuk Üniversitelerinde olduğunu görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİFars Dili ve EdebiyatıDİL280.008051658
ANKARA ÜNİVERSİTESİFars Dili ve EdebiyatıDİL255.004061186
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİFars Dili ve EdebiyatıDİL0.0025Dolmadı
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİFars Dili ve EdebiyatıDİL0.0020Dolmadı
SELÇUK ÜNİVERSİTESİFars Dili ve EdebiyatıDİL0.0030Dolmadı

Fars Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!