Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Fidan Yetiştiriciliği. Bu bölüm, fidan yetiştiriciliği konusunda teorik ve uygulamalı bilgi sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Fidan ekime ve dikime hazırlama, tohum hakkında bilgi, bölümün okutulacak alanlarındandır. Bitki ekolojisi, sulama teknikleri, toprak bilimi ve genel bağcılık gibi dersler alan öğrenciler; doğaya karşı özel bir ilgi duyuyorsa eğer, bu ilgiyi taçlandıracağı en güzel bölümlerden biridir, Fidan Yetiştiriciliği. Bölümden mezun olan aday öğrenciler, ‘’Tarım Danışmanı’’ olarak, mesleğe atılmaktadır.

Fidan Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; özel fidancılık işletmelerinde, fidan üretim kooperatiflerinde ve özel ilaç mümessillerinde ‘’Tarım Danışmanı’’ olarak çalışabilmelerinin yanı sıra, kendi arazilerinde çalışabilir ya da tamamen hobi olarak devam ettirebilme fırsatına sahiptir.

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kocaeli Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği TYT 185.00 20 1734252
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği TYT 0.00 25 Dolmadı
MERSİN ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği TYT 0.00 20 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği TYT 0.00 15 Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!