Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları, Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümüdür, Fidan Yetiştiriciliği. Bu bölüm, fidan yetiştiriciliği konusunda teorik ve uygulamalı bilgi sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Fidan ekime ve dikime hazırlama, tohum hakkında bilgi, bölümün okutulacak alanlarındandır. Bitki ekolojisi, sulama teknikleri, toprak bilimi ve genel bağcılık gibi dersler alan öğrenciler; doğaya karşı özel bir ilgi duyuyorsa eğer, bu ilgiyi taçlandıracağı en güzel bölümlerden biridir, Fidan Yetiştiriciliği. Bölümden mezun olan aday öğrenciler, ‘’Tarım Danışmanı’’ olarak, mesleğe atılmaktadır.

Fidan Yetiştiriciliği bölümünü bitiren öğrenciler; özel fidancılık işletmelerinde, fidan üretim kooperatiflerinde ve özel ilaç mümessillerinde ‘’Tarım Danışmanı’’ olarak çalışabilmelerinin yanı sıra, kendi arazilerinde çalışabilir ya da tamamen hobi olarak devam ettirebilme fırsatına sahiptir.

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Kocaeli Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Fidan YetiştiriciliğiTYT185.00201734252
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ Fidan YetiştiriciliğiTYT0.0025Dolmadı
MERSİN ÜNİVERSİTESİ Fidan YetiştiriciliğiTYT0.0020Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Fidan YetiştiriciliğiTYT0.0015Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Fidan Yetiştiriciliği (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Fidan Yetiştiriciliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!