Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Film Tasarım ve Yazarlık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Film Tasarım ve Yazarlık Taban Puanları, Film Tasarım ve Yazarlık Başarı Sıralamaları, Film Tasarım ve Yazarlık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Film Tasarım ve Yazarlık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Film Tasarım ve Yazarlık bölümü öyküler yazabiliyor ve yazdığın öyküleri senaryolara dönüştürebiliyorsan, film tasarlama ve  yaratıcı yazarlığına ilgin ve yeteneğin olduğunu düşünüyorsan senin için doğru bir seçim olabilir. Bölüm profesyonel seviyede film, video ve televizyon araçlarında film tasarımı ve yazarlık yapabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında Türk Sinema Tarihi, Fotoğraf ve Kamera Tarihi, Kitle İletişim Kuramları gibi kuramsal derslerin yanında Senaryo Yazım Uygulama, Sanat Yönetmenliği, Kamera Kullanım Teknikleri gibi uygulamalı dersler alınır.

Film Tasarım ve Yazarlık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Yaşar Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Marmara Üniversitelerinden olduğunu görüyoruz.

Film Tasarım ve Yazarlık Anasanat dalının eğitim programı öğrencilerine görsel öyküler yaratabilme, tasarlayabilme, yazabilme ve film olarak hayata geçirebilme konusunda ve metinler arası karşılaştırmalar ve profesyonel düzeyde araştırmalar yapabilme üzerine eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bölüm mezunları sinema ve televizyon alanlarında (reklam, tv dizileri, tv şovları, vs. de dahil olmak üzere) ve ayrıca akademik alanda mesleğini icra edebilecektir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİFilm Tasarım ve YazarlıkSÖZ360.003060406
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİFilm Tasarım ve Yazarlık(KKTC Uyruklu)SÖZ0.001Dolmadı

Film Tasarım ve Yazarlık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!