Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Film Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Film Tasarımı Taban Puanları, Film Tasarımı Başarı Sıralamaları, Film Tasarımı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Film Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sinema, geçtiğimiz yüzyıldan bu yana, geçmişin sanat birikiminden yararlanarak, dünyanın en etkin ve önemli anlatı sanatı olmuştur. Güzel sanatların bir dalı olmasının yanı sıra, popüler anlamda en geniş kitlelere hitap eden endüstri alanı, teknik bir buluş, toplumu yansıtan ve biçimlendiren bir kitle iletişim aracıdır. Sinemanın sanatsal, toplumsal, ekonomik ve kültürel boyutları, sinema eğitiminin de tek yönlü olmasının önüne geçmektedir. Herhangi bir alanda etkin bir sanatçı olmanın yolu, o sanatın tekniklerine hâkim olmaktan ve bu teknikleri bilinçli olarak kullanabilecek kültürel altyapıya sahip olmaktan geçmektedir.

Film Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarıı” açısından incelediğimizde ise; Yaşar Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Marmara Üniversitelerinde okunabileceğini görüyoruz.

Film Tasarım  bölümü animasyon, belgesel, kurmaca gibi filmlerin tasarımını yapmak görsel işitsel efektlerini tasarlamak istersen senin için doğru bir tercih olabilir. Bölüm film, video ve televizyon araçlarında film tasarımı ve yazarlık yapabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bölüm kapsamında Senaryo Yazım Teknikleri, Oyuncu Yönetimi, Görüntü Yönetimi, Fotoğraf ve Kamera Tarihi gibi derslerin yanında İletişim Çalışmalarında Güncel Eğilimler gibi kuramsal dersler alınır.

Bölüm mezunları akademisyenliğin yanında özel ve kamu kuruluşlarında sinema ve televizyon sektöründe kolaylıkla iş bulabilir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(Burslu) SÖZ 414.00 3 7928
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(Burslu) SÖZ 390.00 2 21546
MARMARA ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı SÖZ 373.00 60 39730
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(%50 İndirimli) SÖZ 306.00 5 235756
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(%25 İndirimli) SÖZ 236.00 8 718522
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(Ücretli) SÖZ 220.00 5 835608
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(Ücretli) SÖZ 0.00 3 Dolmadı
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(%25 İndirimli) SÖZ 0.00 8 Dolmadı
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Film Tasarımı(%50 İndirimli) SÖZ 0.00 16 Dolmadı

Film Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!