Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları, Fındık Eksperliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Fındık Eksperliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Fındık Eksperliği, fındık üretimi ve pazarlanması ile ilgili konularında uzman bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölümde, İyi bir fındık üretimi için neler yapılmalı, toprağın yapısı ve bakımı, fidanların dikilmesi, ürünün toplanması, depolanması ve pazarlanması konuları işlenir. Program kapsamında; matematik, genel istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, fındık tarımı, bitki besleme ve gübreleme teknikleri gibi derslerin bulunması, bölüme ilgisi olan aday öğrenciler için, sistematik bir eğitim sağlamaktadır.

Fındık Eksperliği bölümünü bitiren öğrenciler; Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda çalışabilmelerine ek, tamamen kendi kişisel mesleği olarak da değerlendirebilme fırsatına sahiptir.

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Giresun Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ Fındık EksperliğiTYT189.00301711147

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!