Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları, Fındık Eksperliği 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Fındık Eksperliği 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans bölümü olan Fındık Eksperliği, fındık üretimi ve pazarlanması ile ilgili konularında uzman bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu bölümde, İyi bir fındık üretimi için neler yapılmalı, toprağın yapısı ve bakımı, fidanların dikilmesi, ürünün toplanması, depolanması ve pazarlanması konuları işlenir. Program kapsamında; matematik, genel istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, fındık tarımı, bitki besleme ve gübreleme teknikleri gibi derslerin bulunması, bölüme ilgisi olan aday öğrenciler için, sistematik bir eğitim sağlamaktadır.

Fındık Eksperliği bölümünü bitiren öğrenciler; Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda çalışabilmelerine ek, tamamen kendi kişisel mesleği olarak da değerlendirebilme fırsatına sahiptir.

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Giresun Üniversitesinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ Fındık Eksperliği TYT 189.00 30 1711147

Fındık Eksperliği 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!