Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Fotonik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fotonik Taban Puanları, Fotonik Başarı Sıralamaları, Fotonik Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Fotonik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Fotonik kelimesi ışık anlamına gelir ve Yunanca kökenli fotoğraf kelimesinden türetilmiştir. Fotonik hakkında ilk çalışmalar 1960’ların sonunda yapılmıştır. Araştırmalarını gerçekleştirmek için ışıklara yönelen insanlar fotoniği kullandı.Bu araştırma dalları telekomünikasyon bilgi işlem ve elektronik olarak nitelendirilir. Fotonik, 1960 ların sonunda lazerin icadıyla başladı.1970 lerde kullanılan lazer diyot , bilgi iletimi için optik fiber ve katkılı fiber amplifikatör yapımında kullanıldı.Bu buluşlar 20.yüzyılın telekomünikasyon devrimini oluşturmuştur ve internet alt yapısını oluşturmuştur.

Çok daha önceden icat olsa da fotonik terimi şebeke operatörleri tarafından 1980’lerde kullanılmaya başladı. O yıllarda Bell laboratuvarında yaygın kullanıldı. IEEE Lazerler ve Elektro- Optik Derneği 1980’lerin sonunda Fotonik Teknoloji Mektuplar adlı bir arşiv dergi kurdu ve fotoniğin kullanımı doğrulandı.

Fotonik, lazer imalat, biyolojik ve kimyasal algılama, tıbbi teşhis ve tedavi, görüntü teknolojisi ve optik bilgisayar da dahil olmak üzere bilim ve teknoloji uygulamaları dahil büyük bir aralığı kapsar. Geçerli silikon fotonik gelişmeleri başarılı olursa fotoniğin daha fazla büyümesi muhtemeldir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜFotonik(İngilizce)SAY271.0040261732

Fotonik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!