Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gastronomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gastronomi Taban Puanları, Gastronomi Başarı Sıralamaları, Gastronomi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gastronomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gastronomi son yılların en popüler ve gözde alanlarından ve mesleklerinden bir tanesi. Gastronomi bölümünün tam adı ise “Gastronomi ve Mutfak Sanatları”. Bu bölüm hakkında sizler için kısa ama bilgilendirici bir yazı hazırlamayı uygun gördük. Bölümle ilgili mutlaka bir araştırma yapmışsınızdır. Ama öncelikle kelime anlamına bakalım. Gastronomi kelimesinin kökü Fransızcadır. Kelimenin Fransız dilindeki yazılışı ise gastronomie’dir. Kelimenin tam anlamı ise “Yemeği iyi yeme merakı.” (Bu tanım TDK’den alınmıştır.) Yemekle aranız iyiyse ve yemek yapmayı seviyorsanız kesinlikle bu bölümü yazmalı ve denemelisiniz.

Bölüm mezunları yabancı dil öğrenmeleriyle birlikte pek çok ülkede çalışabilirler. Çalışma alanları ise yemeğin olduğu her yer. Oteller, hastaneler, lokantalar. Eğer bir yabancı diliniz olursa ve bu öğrendiğiniz dil de İngilizce olursa evrensel bir mesleğe sahip olmuş olacaksınız. Özellikle yabancı otellerin mutfağında çalışmak sizlere ciddi paralar kazandırabilir ve maddi açıdan da oldukça rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

Gastronomi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından incelediğimizde ise; Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitelerinin yüksek puanlarla kapattığını görüyoruz. Tavsiye edeceğimiz ve ölmeyecek mesleklerden bir tanesi.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİGastronomi(Fakülte)(Burslu)SÖZ427.0034428
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİGastronomi(Fakülte)(Burslu)SÖZ421.0075816
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİGastronomi(Fakülte)(%50 İndirimli)SÖZ0.0027Dolmadı
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİGastronomi(Fakülte)(%50 İndirimli)SÖZ0.0063Dolmadı

Gastronomi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!