Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Başarı Sıralamaları, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gayrimenkul Arapça kökenli bir kelimedir. İki kelimenin birleşmesiyle oluşmuştur. Arapça dilindeki yazılışı ga’yrimenku:lü şeklindedir. Bu kelimenin tan karşılığı ise taşınmazdır. Alıcı ve satıcının haklarını gözeterek gayrimenkullerin değerinin tarafsız olarak uzman kişi tarafından belirlenmesi önemli bir konudur. Bölüm, tarafsız değerleme yapabilen uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm kapsamında Ekonomiye Giriş, İşletme, Gayrimenkul Değerleme, İstatistik, Borçlar Hukuku gibi dersler verilir.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından değerlendirdiğimizde ise; Yeditepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde olduğunu görüyoruz.

Bölüm mezunları akademik kariyer yapmanın yanı sıra finansal kiralama şirketlerinde, sigorta şirketlerinde, bankalarda, emlak müşavirliklerinde, kamu kuruluşlarının inşaat, emlak ve kamulaştırma birimlerinde, planlama kuruluşlarında, gayrimenkul proje geliştirme kuruluşlarında, Gelir İdaresi ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde çalışabilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
ANKARA ÜNİVERSİTESİGayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi(Fakülte)EA253.0080501623

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!