Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları, Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Başarı Sıralamaları, Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Geleneksel Türk Sanatları bölümü kültürümüzü yaşatmak açısından çok önemli bölümlerden bir tanesi. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatları yaşatabiliriz. Edirnekari, Kalemişi, Kündekari, Minyatür, Hat Sanatı, Ebru Sanatı, Çinicilik, İğne Oyası önemli el sanatlarımızdan bazılarıdır.

Kendimize özgü sanat dilini geliştirmek, gelecek nesillere aktarmak istersen Hat Tezhip, Minyatür, Cilt, Kalem işi, Halı ve Çini gibi sanat dallarında kendini yetiştirebilirsin. Geleneksel Türk Sanatları bölümü öğrenmiş olduğu bilgileri teorikte ve pratikte uygulayabilen, araştırmacı, tasarımcı, sanatçı niteliklerini taşıyan bireyler yetiştirmeyi amaçlar. İngilizce, Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi gibi zorunlu derslerin yanında Renk Teorisi ve Kullanımı, Çizim Teknikleri, Sanat Tarihi gibi bölüm dersleri alınır. Bölüm mezunları kamu ve özel kuruluşlarda ve özel atölyelerde Tasarımcı ya da Sanat Danışmanı olarak çalışabilir.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ Geleneksel Türk Sanatları(M.T.O.K.) SÖZ 225.00 16 807630

Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!