Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4 Yıllık Bölümler

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Taban Puanları, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Başarı Sıralamaları, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Bölümü’nde 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimini takiben mezunlar Denizcilik Fakültesi Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği Lisans Diplomasını alırlar. Gemiadamları Yönetmeliği’ne göre Gemiadamları Sınav Merkezi tarafından yapılan ehliyet sınavında başarılı olanlar Uzakyol Vardiya Mühendisliği ehliyetini alamaya hak kazanırlar. Türk bayraklı ve yabancı bayraklı gemilerde Uzakyol Vardiya Mühendisi (3. Mühendis) olarak çalışmaya başlarlar. İdare tarafından belirlenen hizmet süreleri bitiminde sınavla 2. Mühendis ve sonrasında da Başmühendis ehliyetine sahip olurlar.

Öğrenciler, uygulamalı eğitimlerini M/V SİSMİK-1 eğitim/laboratuvar gemisi, Makine Dairesi Simülatörü, Yangın Eğitim Merkezi, Eğitim Havuzu ve Laboratuvarlarda yaparlar.

Denizcilik Fakültesi, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’ne her yıl öğrenci alınmaktadır. Eğitim üniformalı olarak gerçekleştirilir.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİGemi Makineleri İşletme Mühendisliği(Yüksekokul)(İngilizce)(Burslu)SAY262.003291542

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (Yüksekokul) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!